Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի ռեկտոր Բերտրանդ Վենարը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովում
Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի ռեկտոր Բերտրանդ Վենարի պաշտոնավարումը մոտենում է ավարտին: Հաշվի առնելով Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի և ԲՈՒՀ-ի միջև ձևավորված փոխգործակցությունը՝ Բերտրան Վենարն օգոստոսի 30-ին այցելել է Հանձնաժողով, որտեղ հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել գործընկերների հետ:
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահ Հայկուհի Հարությունյանն ու Հանձնաժողովի անդամ Արամայիս Փաշինյանը Բերտրանդ Վենարի հետ ամփոփել են իրականացված համատեղ ծրագրերը և հույս հայտնել, որ ձևավորված փոխգործակցությունը հետագայում կպահպանվի՝ ամուր հիմք ծառայելով նախանշված ծրագրերն առաջ մղելու համար:
Այս առիթով Բերտրանդ Վենարը գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում՝ հայտնելով, որ վերջին 2 տարիների ընթացքում մշակել և պաշտպանել է բարեվարքությունը՝ որպես ՀՖՀՀ-ի արժեք։
«Բարեվարքության համար պայքարը երբեք չի դադարում և կարող է հաջողությամբ պսակվել միայն շատ մոտիվացված և նոր թիմերի շնորհիվ։ Մեկնումիցս առաջ հնարավորություն ունեցա նաև զրուցելու հակակոռուպցիոն քաղաքականության մասին Հայաստանի կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահ Հայկուհի Հարությունյանի և ԿԿՀ անդամ Արամայիս Փաշինյանի հետ։ Միշտ էլ հաճելի է խոսել բարձր մակարդակի մասնագետների հետ, ովքեր մեծ կարևորություն են տալիս կոռուպցիայի դեմ պայքարին»,- գրել է Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի ռեկտորը։
Հիշեցնենք, որ 2022 թվականի մայիսի 10-ին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի և Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի միջև կնքվել է համագործակցության հուշագիր, որը սկիզբ է դրել երկու կառույցների արդյունավետ փոխգործակցությանը։

Rector of French University in Armenia Bertrand Venar had a farewell meeting at the Corruption Prevention Commission
Bertrand Venar’s term of office is coming to an end. Taking into account the interaction between the Corruption Prevention Commission and the Higher Education Institution, Bertrand Venar visited the Commission on August 30, where he had a farewell meeting with his colleagues.
Chairwoman of the Corruption Prevention Commission Haykuhi Harutyunyan and Commission member Aramais Pashinyan summarized the implemented joint programs with Bertrand Venar and expressed hope that the formed cooperation will be maintained in the future, serving as a solid basis for advancing the planned programs.
On this occasion, Bertrand Venar made a post on his Facebook page, stating that during the last 2 years, he developed and defended integrity as a value of French University in Armenia.
“The fight for integrity never stops and can be crowned with success only thanks to highly motivated and new teams. Before my departure, I also had the opportunity to talk about the anti-corruption policy with Haykuhi Harutyunyan, the president of the Corruption Prevention Commission of Armenia and Aramais Pashinyan, a member of the Commission. It is always pleasant to talk with high-level specialists who attach great importance to the fight against corruption,” wrote the rector of French University in Armenia.
On May 10, 2022, the Commission and French University in Armenia signed a Memorandum of cooperation.