Հանրային ծառայողների վարքագծի տիպային կանոնները հասանելի է անգլերենով
Ինչպես արդեն հայտնել ենք 2022 թվականի հունիսի 17-ին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի N 01-Ն որոշմամբ հաստատվել է Հանրային ծառայողների վարքագծի տիպային կանոնները:
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը մեծապես կարևորում է միջազգային գործընկերների հետ համագործակցության ընթացքում բարձր հաշվետվողականությունն ու աշխատանքների կազմակերպման թափանցիկությունը: Վարքագծի տիպային կանոնների հասանելիությունն անգլերենով այս ուղղությամբ ևս մեկ քայլ է:
Հանրային ծառայողների վարքագծի տիպային կանոններն անգլերենով հասանելի դարձնելու գործում  Հանձնաժողովին աջակցել է Երևանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակը։
Վարքագծի տիպային կանոնների անգլերեն տարբերակը հասանելի է Հանձնաժողովի կայքում՝ իրավական ակտեր բաժնում՝ հետևյալ հղումով:

As we have already reported, on June 17, 2022, the Corruption Prevention Commission’s decision N 01-N approved the Model Rules of Conduct of Public Servants.
The Corruption Prevention Commission attaches great importance to high accountability and transparency in cooperation with international partners. The availability of Model Rules of Conduct of Public Servants in English is another step in this direction.
The Council of Europe office in Yerevan supported the Commission in making the Model Rules of Conduct of Public Servants available in English.
The English version of the Model Rules of Conduct is available on the Commission’s website under the Legal Acts section at the following link.