Ծրագրի պլանավորման, մշակման և իրականացման վերաբերյալ աշխատաժողով՝ ԿԿՀ աշխատակիցների մասնակցությամբ
Հունիսի 2-ին Հոլիդեյ Ինն Էքսպրես Երևան հյուրանոցում Տեխնիկական աջակցություն «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների համար» բյուջետային աջակցության ծրագրի շրջանակներում տեղի է ունեցել ծրագրի պլանավորման, մշակման և իրականացման վերաբերյալ աշխատաժողով:
Աշխատաժողովին մասնակցել են ՀՀ արդարադատության նախարարության, Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի, Գլխավոր դատախազության, Բարձրագույն դատական խորհրդի և Դատական դեպարտամենտի աշխատակիցները:
Դասընթացի մասնակիցները Տեխնիկական աջակցության փորձագետների օգնությամբ ծանոթացել են ծրագրերի պլանավորման և ձևակերպման միջազգայնորեն ճանաչված ձևանմուշներին, կազմել և ներկայացրել իրենց գերատեսչություններին համապատասխան ծրագրեր: Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի աշխատակիցների ներկայացրած ծրագրի նպատակն է ՀՀ համայնքներում բարելավել հայտարարագրման գործընթացը:
Որպես աշխատաժողովի շարունակություն՝ ՏԱ թիմը գործնական աջակցություն կտրամադրի շահառու մարմիններին տվյալ մարմիններում միջազգային չափանիշներին համապատասխան ծրագրեր մշակելու հարցում:

On June 2, a workshop on project planning, development and implementation was held at the Holiday Inn Express Hotel in Yerevan.
The employees of the RA Ministry of Justice, the Corruption Prevention Commission, the Prosecutor General’s Office, the Supreme Judicial Council and the Judicial Department participated in the workshop.
With the help of Technical Assistance experts, the participants got acquainted with the internationally recognized templates for project planning and development and compiled and submitted relevant programs to their departments.
As a follow-up to the workshop, the Technical Assistance team will provide practical assistance to stakeholders in developing programs in line with international standards.