Շահերի բախման, մեդիա մոնիթորինգի և այլ դիմումների հիմքով 2021 թվականի երկրորդ կիսամյակում Հանձնաժողովի իրականացրած ուսումնասիրությունները
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնողովի հանրային ծառայողների վարքագծի վերահսկողության վարչությունը, ի թիվս այլ գործառույթների, 2021 թվականին երկրորդ կիսամյակում իրականացրել է շահերի բախման, այլ սահմանափակումների, անհամատեղելիության պահանջների և վարքագծի կանոնների պահպանման վերաբերյալ ուսումնասիրություններ:
Հաշվետու ժամանակահատվածում կատարվել է.
üշահերի բախման վերաբերյալ երեք ուսումնասիրություն,
ü անհամատեղելիության պահանջների վերաբերյալ հինգ ուսումնասիրություն,
ü վարքագծի կանոնների վերաբերյալ երկու ուսումնասիրություն,
ü այլ սահմանափակումների վերաբերյալ մեկ դիրքորոշում:
Նշված ժամանակահատվածում ուսումնասիրվել է Հանրային ծառայողների վարքագծի վերահսկողության վարչության գործառույթներին վերաբերելի 13 մեդիա հրապարակում, և չնայած այն հանգամանքին, որ որոշ դեպքերում Հանձնաժողովն ունեցել է շահերի բախման հետ կապված մտահոգություններ, այնուամենայնիվ, օրենքի ներկա կարգավորումների հիմքով վարույթ հարուցելու հնարավորություն չի ունեցել։

In the second half of 2021, the Department of Control of Public Servants’ Behavior of the Corruption Prevention Commission conducted – among other functions – studies on conflict of interest, other restrictions, incompatibility requirements and observance of Code of Conduct․
During the reporting period, the following was done:
- Three studies were conducted on conflict of interest
- Five studies were conducted on incompatibility requirements
- Two studies were conducted on Code of conduct
- Օne position on other restrictions was presented
During the specified period, 13 media publications were reviewed related to the functions of the Department of Control of Public Servants’ Behavior, and though in some cases the Commission had concerns over conflict of interest, it was impossible to initiate proceedings based on the current regulations of the law.