Մարիամ Գալստյանը երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել Կոռուպցիայի դեմ կոնվենցիայի մասնակից պետությունների 11-րդ համաժողովի շրջանակներում
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահի պարտականությունները կատարող Մարիամ Գալստյանը այս օրերին Կատարի Պետության Դոհա քաղաքում մասնակցում է ՄԱԿ-ի Կոռուպցիայի դեմ կոնվենցիայի մասնակից պետությունների 11-րդ համաժողովին», որի շրջանակներում մի շարք հանդիպումներ է ունեցել օտարերկրյա գործընկերների հետ։
Դեկտեմբերի 17-ին Մարիամ Գալստյանը երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել, որոնց ընթացքում հանդիպել է Սլովենիայի կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Շումիին ու վերջինիս գլխավորած պատվիրակության անդամներին, ինչպես նաև Ուկրաինայի Կոռուպցիայի կանխարգելման ազգային գործակալության ղեկավար Վիկտոր Պավլուշիկի գլխավորած պատվիրակությանը։ Նույն օրը կայացել է նաև Նորվեգիայի Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության պետքարտուղար Ստինա Հոհեյմի հետ երկկողմ հանդիպում։
Դեկտեմբերի 17-ից 19-ը Դոհայում տեղի են ունեցել նաև մի շարք երկկողմ հանդիպումներ, որոնց Հանձնաժողովի նախագահի պարտականությունները կատարող Մարիամ Գալստյանը մասնակցել է Հայաստանի պատվիրակության կազմում ընդգրկված այլ ներկայացուցիչների հետ համատեղ։ Հայկական պատվիրակությունը երկկողմ հանդիպումներ է անցկացրել Մոլդովայի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Ալեկսանդրու Մակիդոնի և Ազգային հակակոռուպցիոն կենտրոնի ղեկավար Ալեկսանդր Պինզարի, Ֆրանսիայի հակակոռուպցիոն գործակալության տնօրեն Իզաբել Ժեգուզոյի, ինչպես նաև Սինգապուրի հակակոռուպցիոն գործակալության ներկայացուցիչների հետ։

Mariam Galstyan held bilateral meetings within the framework of the 11th Conference of the States Parties to the Convention against Corruption
Mariam Galstyan, Acting Chairperson of the Corruption Prevention Commission, is currently in Doha, Qatar, participating in the 11th Conference of the States Parties to the UN Convention against Corruption, during which she has held several meetings with foreign partners.
On December 17, Mariam Galstyan held bilateral meetings during which she met with Robert Šumi, Chairperson of the Slovenian Commission for the Prevention of Corruption, and members of his delegation, as well as the delegation led by Viktor Pavlushchyk, Head of Ukraine’s National Agency for the Prevention of Corruption. On the same day, she also held a bilateral meeting with Stine Håheim, State Secretary of the Norwegian Ministry of Foreign Affairs.
From December 17 to 19, a series of bilateral meetings were also held in Doha, in which Mariam Galstyan, Acting Chairperson of the Commission, participated together with other members of the Armenian delegation. The Armenian delegation held bilateral meetings with Alexandru Machidon, Prosecutor General of the Republic of Moldova, and Alexandr Pînzari, Head of the National Anticorruption Center, with Isabelle Jégouzo, Director of the French Anti-Corruption Agency, as well as with representatives of the Singaporean Anti-Corruption Agency.