Մարիամ Գալստյանը հյուրընկալել է Եվրոպայի խորհրդի Երևանյան գրասենյակի ղեկավար Մաքսիմ Լոնգանգեին
Մարտի 25-ին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահի պարտականությունները կատարող Մարիամ Գալստյանը հյուրընկալել է Եվրոպայի խորհրդի Երևանյան գրասենյակի ղեկավար Մաքսիմ Լոնգանգեին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության շրջանակներում իրականացված ծրագրերը, ինչպես նաև Հանձնաժողովի առաջնահերթությունները և դրանց շրջանակներում հետագա համագործակցության հնարավորությունները:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Հանձնաժողովի գործունեության ոլորտներում վերջին տարիներին արձանագրված մի շարք ձեռքբերումներին, մասնավորապես՝ կուսակցությունների ֆինանսական գործունեության նկատմամբ վերահսկողության, բարեվարքության վերաբերյալ ուսումնասիրությունների իրականացման, հանրային պաշտոն զբաղեցնող անձանց կողմից բարեվարքության համակարգի տարրերի պահպանմանը հետևելու գործառույթների իրացման ոլորտներում։
Հանդիպման ավարտին կողմերը վերահաստատել են փոխադարձ պատրաստակամությունը շարունակելու և խորացնելու համագործակցությունը՝ ուղղված թափանցիկ և հաշվետու կառավարման համակարգի ամրապնդմանը։

Mariam Galstyan met with the Head of the Council of Europe’s Yerevan Office, Maxime Longangué
On March 25, Mariam Galstyan, Acting Chair of the Corruption Prevention Commission, hosted Maxime Longangué, Head of the Council of Europe’s Yerevan Office.
During the meeting, the programs implemented within the framework of bilateral and multilateral cooperation were discussed, as well as the Commission’s priorities and the possibilities for further cooperation within those areas.
Reference was also made to a number of achievements recorded in recent years within the Commission’s areas of activity, particularly in the fields of oversight of political party financing, conducting integrity checks, and exercising functions related to monitoring compliance by public officials with the elements of the integrity system.
At the end of the meeting, the parties reaffirmed their mutual readiness to continue and deepen cooperation aimed at strengthening a transparent and accountable system of governance.