Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի ռեկտոր Բերտրան Վենարը հյուրընկալվել է Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովում։ ԿԿՀ նախագահ Հայկուհի Հարությունյանը, Հանձնաժողովի անդամներ Լիլիթ Ալեքսանյանն ու Մարիամ Գալստյանը Բերտրան Վենարի հետ քննարկել են Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի և Կոռուպցայի կանխարգելման հանձնաժողովի հետագա համագործակցության հնարավոր ուղղությունները:
Հայկուհի Հարությունյանը կարևորել է մեր երկրում առաջադեմ միջազգային փորձի հիման վրա իրականացվող կրթական ծրագրերը և Հանձնաժողովի հետ համատեղ ծրագրերի իրականացումը՝ հատկապես հաշվի առնելով գործընկերոջ հակակոռուպցիոն մասնագիտացումը:
Բերտրան Վենարը գոհունակություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել Հանձնաժողովին կոռուպցիայի դեմ պայքարի և բարեվարքության վերաբերյալ համատեղ նախագծերի մշակման և իրականացման գործում:
Կողմերը միաժամանակ կարևորել են Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի շրջանավարտների և ուսանողների շրջանում Հանձնաժողովի գործունեության վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացումը, բարեվարքության ամրապնդմանը և կոռուպցիայի դեմ պայքարին ուղղված համատեղ ծրագրերի իրականացումը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ձևավորել աշխատանքային օրակարգ, շփումները դարձնել ավելի հաճախակի և համատեղ առաջ մղել նախանշված ծրագրերը:

Bertrand Venard, the rector of French University in Armenia, was hosted by the Commission.
Haykuhi Harutyunyan, the Chairwoman of the Commission, Lilith Aleksanyan and Mariam Galstyan, members of the Commission, discussed with Bertrand Venard the possible directions of further cooperation between French University and the Commission.
Haykuhi Harutyunyan highlighted the educational programs implemented in our country based on advanced international experience and the implementation of joint programs with the Commission, especially taking into account the anti-corruption specialization of the partner.
Bertrand Venard was satisfied with the warm reception and expressed readiness to assist the Commission in developing and implementing joint anti-corruption and integrity projects.
At the same time, both sides highlighted awareness-raising among the students of French University in Armenia about the activities of the Commission.
An agreement was reached to set a working agenda, make contacts more frequent, and jointly advance the planned programs.