Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի և Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի միջև կնքվել է համագործակցության հուշագիր
2022 թվականի մայիսի 10-ին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի և Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի միջև կնքվել է համագործակցության հուշագիր, որը սկիզբ է դրել երկու կառույցների արդյունավետ փոխգործակցությանը։
Կողմերը համաձայնություն են ձեռք բերել կազմակերպելու և համատեղ իրականացնելու երկկողմանի հետաքրքրություն ներկայացնող միջոցառումներ` ուղղված կոռուպցիայի կանխարգելմանը և գիտակից քաղաքացիների դաստիարակմանը։ Նախատեսվում է կազմակերպել նաև Հանձնաժողովի ներկայացուցիչների հանդիպումներ Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի ուսանողների և դասախոսական կազմի հետ, դասախոսություններ՝ Հանձնաժողովի գործունեության ոլորտին վերաբերող հարցերի շուրջ: Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի ուսանողները հնարավորություն կունենան այցելելու Հանձնաժողովի կառուցվածքային ստորաբաժանումներ և ընդգրկվելու Հանձնաժողովի կողմից կազմակերպվող տարբեր միջոցառումներում:
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը կարևորում է երիտասարդ սերնդի հետ ակտիվ երկխոսությունն ու համագործակցությունը և պատրաստակամություն հայտնում համատեղ ծրագրեր իրականացնելու:
Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի ռեկտոր Բերտրան Վենարը շեշտել է, որ սերտ գործընկերային հարաբերությունները կնպաստեն հաստատությունների միջև գործնական և ակադեմիական փորձի փոխանակմանը։

On May 10, 2022, the Commission and French University in Armenia signed a Memorandum of cooperation.
The Participants agreed to organize and jointly implement measures of mutual interest to prevent corruption and educate informed citizens. It is planned to organize meetings of the representatives of the Commission with the students and lecturers of French University in Armenia, and lectures on the issues related to the sphere of activity of the Commission.
Students of French University in Armenia will have the opportunity to visit the structural subdivisions of the Commission, and to be involved in various events organized by the Commission.
The Commission emphasized active dialogue and cooperation with the younger generation and expressed readiness to implement joint programs.
Rector of French University in Armenia Bertrand Venar stressed that the close partnership will promote the exchange of practical and academic experience between the institutions.