Կոռուպցիայի կանխարգելման գործում քաղհասարակության ներգրավվածությունը չափազանց կարևոր է
ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանի նախաձեռնությամբ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովում տեղի է ունեցել հանդիպում Հայաստանի Հանրապետությունում կոռուպցիայի կանխարգելման գործընթացում ակտիվ ներգրավվածություն ունեցող հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ:
Քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները մանրամասներ են հայտնել կոռուպցիայի կանխարգելման գործընթացում իրենց կողմից իրականացվող ծրագրերի մասին և նշել այն խնդիրները, որոնք արդիական են և դրանց լուծման համար պահանջվում է նաև պետության աջակցությունը:
ՀՀ արդարադատության  նախարար Կարեն Անդրեասյանը պատրաստակամություն է հայտնել կոռուպցիայի կանխարգելմանը նպաստող խնդիրները պահել օրակարգում և անձամբ կամ ոլորտը համակարգող փոխնախարարի միջոցով պարբերաբար անդրադառնալ հրատապ հարցերին և դրանց լուծման ուղիներին:
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահ Հայկուհի Հարությունյանն էլ կարևորել է նման ձևաչափով հանդիպումների կազմակերպումը և հույս է հայտնել, որ դրանք կկրեն շարունակական բնույթ և յուրաքանչյուր հաջորդ հանդիպմանը կունենան տեսանելի արդյունքներ:
Հանդիպման ընթացքում, ի թիվս մի շարք հարցերի, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ամրապնդել փոխգործակցությունը և կոռուպցիայի կանխարգելմանը նպաստող աշխատանքային քննարկումները դարձել առավել հաճախակի:

On the initiative of the Minister of Justice Karen Andreasyan, a meeting was held in the Corruption Prevention Commission with the representatives of non-governmental organizations actively involved in the process of prevention of corruption in the Republic of Armenia.
The representatives of civil society gave details about the programs they are implementing in the process of prevention of corruption and mentioned the problems that are urgent and their solution requires the support of the state.
Karen Andreasyan expressed readiness to keep the issues contributing to the prevention of corruption on the agenda, to address the urgent issues regularly, personally or through the Deputy Minister coordinating the sphere, and the ways to solve them.
Haykuhi Harutyunyan, the chairwoman of the Commission, also highlighted such meetings, expressing hope that they will be continuous and will have visible results in each subsequent meeting.
During the meeting, among other issues, an agreement was reached to strengthen cooperation and make working discussions on anti-corruption more frequent.