Կոռուպցիայի կանխարգելման գործում մեծապես կարևորում ենք լրագրողների հետ համագործակցությունը. Հայկուհի Հարությունյան
Սեպտեմբերի 4-5ը Ծաղկաձորում տեղի է ունեցել «Հակակոռուպցիոն բարեփոխումների ընթացքը Հայաստանում» խորագրով սեմինար-քննարկում, որին մասնակցել են լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ: «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ կազմակերպած սեմինար-քննարկմանը զեկույցով հանդես է եկել նաև Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահը:
Հայկուհի Հարությունյանը ԶԼՄ ներկայացուցիչներին ներկայացրել է Հանձնաժողովի գործունեության որոշ առանձնահատկություններ: Բանախոսը նշել է, որ հանրության առավել լայն հատվածների կոռուպցիայի կանխարգելման գործընթացում ներգրավելու համար մեծապես կարևորվում է լրատվամիջոցների դերը:
Հանրային իրազեկման, քաղաքացիների շրջանում կոռուպցիան մերժելու և կոռուպցիոն երևույթների վերաբերյալ հասցեական ահազանգելու առումով Հանձնաժողովն ապավինում է նաև լրագրողների արհեստավարժությանը,-ասել է Հայկուհի Հարությունյանը:
Միջոցառմանը ներկայացվել են հակակոռուպցիոն ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներն ու դրանց ընթացքը, նոր ստեղծված և ստեղծվելիք հակակոռուպցիոն մարմինների վերաբերյալ մանրամասներ:
Զեկույցներով հանդես են եկել նաև ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը, ՀՀ գլխավոր դատախազի` ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալ Սրբուհի Գալյանը և այլք:

A seminar discussion entitled “The Process of Anti-Corruption Reforms in Armenia” took place in Tsaghkadzor on September 4-5, with the participation of media representatives.
The Chairwoman of the Corruption Prevention Commission also made a report at the seminar organized by the “Union of Informed Citizens” NGO.
Haykuhi Harutyunyan presented some features of the Commission’s activity to the media representatives. The speaker noted that the role of media is greatly important to involve wider sections of the public in the process of preventing corruption.
“The Commission relies on the professionalism of journalists in terms of raising public awareness, denying corruption among citizens,” said Haykuhi Harutyunyan.
The anti-corruption reforms and details on newly established anti-corruption bodies were presented at the event.
The reports were also made by Karen Andreasyan, the Minister of Justice of the RA, Srbuhi Galyan, Deputy Prosecutor General and others.