ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության վաշինգտոնյան գրասենյակի փոխտնօրեն Ալեքսանդր Սոկոլովսկին հանդիպել է Հայաստանի Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահ Հայկուհի Հարությունյանի հետ։
Զրույցի ընթացքում Ալեքսանդր Սոկոլովսկին վերահաստատել է ԱՄՆ կառավարության երկարաժամկետ հանձնառությունը՝ աջակցելու Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովին և Հայաստանի հակակոռուպցիոն բարեփոխումներին:
ԱՄՆ ՄԶԳ-ն Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը դիտարկում է որպես հիմնական գործընկեր՝ ողջ հասարակության հետ միասին արմատախիլ անելու կոռուպցիան երկրում։
ԱՄՆ ՄԶԳ-ն գործակցում է Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի հետ 2019 թվականի նոյեմբերին հիմնադրումից մինչ օրս և միտված է առավել ամուր և խորը գործակցության՝ վերջերս մեկնարկած «Հայաստանի բարեվարքություն» հնգամյա ծրագրով։

Alexander Sokolovsky, Deputy Director of the United States Agency for International Development (hereinafter USAID) Washington Office, held a meeting with Haykuhi Harutyunyan, Chairwoman of the Corruption Prevention Commission of Armenia.
During the conversation Alexander Sokolovsky reaffirmed the US Government’s long-term commitment to assist the Commission and anti-corruption reforms in Armenia.
USAID considers the Commission as a major partner to eradicate corruption in the country with the whole society.
USAID cooperates with the Commission from its foundation in November 2019 until today and is aimed for stronger, deeper cooperation with the recently launched “Ethics of Armenia” five-year program.