«Կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում արդյունավետ հաղորդակցում» թեմայով վերապատրաստման դասընթաց
Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովը, բրիտանական Կառավարման և ռիսկի միջազգային ինստիտուտի և «Թոմսոն Ռոյթերս» հիմնադրամի հետ համատեղ, սույն թվականի մարտի 19-20-ին կազմակերպում է «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում արդյունավետ հաղորդակցում» թեմայով վերապատրաստման դասընթաց: Միջոցառումն իրականացվում է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության դեսպանության աջակցությամբ:
Դասընթացը միտված է կոռուպցիայի վերաբերյալ ԶԼՄ-ների բարձրացրած խնդիրներին արձագանքելու, ինչպես նաև կոռուպցիային առնչվող հարցերի վերաբերյալ հրապարակային ուղերձներ մշակելու և հաղորդակցվելու հմտությունները զարգացնելուն: Դասընթացը, որը վարելու է Անատոլի Վերբինը` «Թոմսոն Ռոյթերս» հիմնադրամից, ներառելու է տեսական ու գործնական վարժանքների բաղադրիչներ: Միջոցառմանը հրավիրված են հանրային կապերի պատասխանատուներ կոռուպցիայի դեմ պայքարում ներգրավված պետական մարմիններից, այդ թվում՝ ՀՀ առողջապահության, արդարադատության, կրթության և գիտության նախարարություններից, ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեից, ոստիկանությունից, ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակից, գլխավոր դատախազությունից, քննչական կոմիտեից և հատուկ քննչական ծառայությունից:

The Commission on Ethics of High-Ranking Officials, in joint partnership with the International Governance and Risk Institute of the U.K. and “Thomson Reuters Corporation”, is organizing a training on the “Effective Communication in the Fight against Corruption” on March 19-20 of 2018. The event is organized with the support of the Embassy of the Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Armenia.
The training aims at the responsiveness of the corruption related issues raised by media, as well as elaboration of public statements on corruption issues and development of communication skills. The training that will be conducted by Anatoly Verbin from “Thomson Reuters Corporation”, will include theoretical and practical exercise components. Public relation responsible from the state bodies involved in the fights against corruption, including RA Ministries of Healthcare, Justice, Education and Science, State Revenue Service adjunct to the RA Government, RA Human Rights Defender Office, RA General Prosecutor’s Office, RA Investigative Committee and RA Special Investigation Service are invited to the event.