Իրազեկման հանդիպում Վանաձորի պետական համալսարանում
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը, կարևորելով երիտասարդների շրջանում հակակոռուպցիոն կարողությունների զարգացումն ու «զրո հանդուրժողականության» մշակույթի արմատավորումը, շարունակում է իրազեկման հանդիպումների շարքը կրթական հաստատություններում։
Հերթական միջոցառումն անցկացվել է մայիսի 8-ին՝ Վանաձորի պետական համալսարանում, որին մասնակցել են բուհի առաջին և երկրորդ կուրսի թվով 50 ուսանողներ։ Հանդիպման հիմնական նպատակն էր ուսանողներին ծանոթացնել կոռուպցիայի բացասական հետևանքներին, կանխարգելման գործիքակազմերին, ներկայացնել Հանձնաժողովի գործառույթներն ու լիազորությունները:
Ուսանողների հետ քննարկվել են կոռուպցիայի դրսևորման տեսակները, դրանց վտանգները, ինչպես նաև պետական համակարգում թափանցիկության և հաշվետվողականության ամրապնդմանն ուղղված կանխարգելիչ մեխանիզմները:

Emphasizing the development of anti-corruption capacities among young people and the establishment of a culture of “zero tolerance” toward corruption, the Corruption Prevention Commission continues its series of awareness-raising meetings in educational institutions.
The next event was held on May 8 at Vanadzor State University and was attended by 50 first- and second-year university students. The main purpose of the meeting was to familiarize students with the negative consequences of corruption, the tools for its prevention, as well as to present the functions and powers of the Commission.
The types and manifestations of corruption, their risks, as well as preventive mechanisms aimed at strengthening transparency and accountability in the public system were discussed with the students.