Հիշեցում կուսակցությունների ղեկավար մարմնի անդամներին. անհրաժեշտ է լրացնել հայտարարագրերը
«Կուսակցությունների մասին» սահմանադրական օրենքի համաձայն՝ կուսակցության մշտապես գործող ղեկավար մարմնի անդամները, իսկ այլ ղեկավար մարմինների դեպքում՝ այդ մարմինների անդամները (այսուհետ՝ Կուսակցության ղեկավար մարմնի անդամներ) պետք է Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով ներկայացնեն 2021 թվականի գույքի և եկամուտների տարեկան հայտարարագիրը, ինչպես նաև 2022 թվականի հունվարի 1-ից հետո պաշտոն ստանձնելու կամ դադարեցնելու դեպքում՝ համապատասխան հայտարարագրերը:
Հանձնաժողովը 2022 թվականի հուլիսի 8-ին հրապարակում էր տարածել հայտարարագրման էլեկտրոնային համակարգի գործարկման վերաբերյալ՝ տրամադրելով օգտվողի անուն և գաղտնաբառ և առաջարկել մեկամսյա ժամկետում՝ մինչև 2022 թվականի օգոստոսի 8-ը ներկայացնել համապատասխան հայտարարագրերը:
Հայտարարագրերը ներկայացնելու հետ կապված տեխնիկական կամ այլ խնդիրների դեպքում խնդրում ենք զանգել 012777719, 012777721 հեռախոսահամարներով, գրել նամակ info@cpcarmenia.am էլեկտրոնային փոստի հասցեին, կամ պատվիրել հետադարձ զանգ՝ թողնելով Ձեր կոնտակտային տվյալները հետևյալ հղումով:

According to the Constitutional Law on Parties, the members of the party’s permanent governing body, and in the case of other governing bodies, the members of these bodies must submit to the Corruption Prevention Commission the annual declaration of assets and income for 2021, as well as in the case of assuming or terminating a position after January 1, 2022, the relevant declarations.
The Commission issued a notice on July 8, 2022, to launch the e-declaration system, providing a username and password and offering a one-month deadline to submit relevant declarations by August 8, 2022.
In case of technical or other problems related to the submission of declarations, please call 012777719, 012777721, write a letter to the e-mail address info@cpcarmenia.am, or order a callback by leaving your contact information at the following link.