Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովը մասնակցում է սույն թվականի մարտի 12-ից 16-ը Հայաստանում գտնվող Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության (ՏՀԶԿ) մոնիթորինգի խմբի հետ հանդիպումներին, որոնց նպատակն է գնահատել ՏՀԶԿ Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի հակակոռուպցիոն ցանցի պլատֆորմի շրջանակում Հայաստանի ստանձնած հանձնառությունների իրականացումը:
Իր իրավասությանն առնչվող հարցերի քննարկման նիստերին Հանձնաժողովը ներկայացրել է Հայաստանում կոռուպցիայի կանխարգելմանն ուղղված բարեփոխումները և անդրադարձել է հակակոռուպցիոն քաղաքականության և ինստիտուցիոնալ զարգացման հարցերին, ինչպես նաև պաշտոն զբաղեցնող անձանց ու հանրային կառավարման ոլորտում բարեվարքության խթանման խնդիրներին:

The Commission on Ethics of High-Ranking Officials is participating in the meetings with the Organization for Economic Co-operation and Development (OECD) monitoring group, which is in Armenia for the period of March 12-16 of 2018 with the mission to evaluate the implementation of the commitments undertaken by Armenia within the framework of OECD Anti-Corruption Network for Eastern Europe and Central Asia (ACN) platform.
During the panel discussions regarding its jurisdiction, the Commission presented the reforms directed towards the prevention of corruption in Armenia and touched upon the anti-corruption policy, institutional development issues, as well as the issues of promoting integrity for high-ranking officials and in public administration sector.