Հանձնաժողովի՝ 2025 թվականի մարտի 20-ի N 02-Լ որոշմամբ հաստատվել է Հանձնաժողովի՝ անհամատեղելիության պահանջների պահպանման մշտադիտարկման 2025 թվականի պլանը: 2025 թվականի ընթացքում նախատեսվում է մշտադիտարկման պլանով սահմանված կարգով իրականացնել ՀՀ վարչապետի, փոխվարչապետերի, նախարարների և վերջիններիս տեղակալների, ինչպես նաև ՀՀ վարչապետի, փոխվարչապետերի, նախարարների խորհրդականների կողմից անհամատեղելիության պահանջների պահպանման ուսումնասիրություն:
Անհամատեղելիության պահանջների պահպանման 2025 թվականի մշտադիտարկման պլանը հասանելի է հետևյալ հղումով:

By Decision N 02-L of the Commission dated March 20, 2025, the Commission’s 2025 plan for monitoring compliance with incompatibility requirements has been approved. Throughout 2025, in accordance with the established monitoring plan, a study will be conducted on the compliance of the Prime Minister, Deputy Prime Ministers, Ministers, and their deputies, as well as the advisors to the Prime Minister, Deputy Prime Ministers, and Ministers with incompatibility requirements.
The 2025 monitoring plan for compliance with incompatibility requirements is available at the following link: