Սեպտեմբերի 19-ին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի աշխատակիցները մասնակցել են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) ամենամյա աշխատանքի տոնավաճառին, որի ընթացքում Հանձնաժողովի աշխատակիցները աշխատանք փնտրող ուսանողներին ներկայացրել են կառույցի գործունեության հիմնական ուղղությունները, առկա թափուր հաստիքները և մասնագիտական զարգացման հնարավորությունները։
Տոնավաճառի նպատակն էր ստեղծել հարթակ երիտասարդ մասնագետների և գործատուների միջև արդյունավետ կապերի հաստատման, համագործակցության և մասնագիտական կարիերայի զարգացման համար։
Ուսանողները ծանոթացան նաև Հանձնաժողովի կողմից կազմակերպվող կրթական դասընթացների և պրակտիկայի հնարավորությունների մասին, որոնք նպատակ ունեն խթանելու պետական կառավարման ոլորտում փորձի ձեռքբերմանն ու մասնագիտական հմտությունների զարգացմանը:

On September 19, the staff of the Corruption Prevention Commission participated in the annual job fair of the Armenian State University of Economics (ASUE), during which they presented to job-seeking students the main areas of the Commission’s activities, available vacancies, and opportunities for professional development.
The purpose of the fair was to create a platform for establishing effective connections, fostering cooperation, and supporting the professional career development of young specialists and employers.
Students also learned about the educational courses and internship opportunities organized by the Commission, which aim to promote the acquisition of experience in the field of public administration and the development of professional skills.