Հանձնաժողովը հանդիպել է ԱՄՆ դեսպանի ժամանակավոր պաշտոնակատարին
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողվի անդամները հանդիպել են Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանի տեղակալ, դեսպանի պաշտոնակատար Քրիստոֆեր Սմիթին և ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության Կայուն զարգացման գրասենյակի փոխտնօրեն Ադամ Ստեֆանին:
Ողջունելով հյուրերին` Հանձնաժողովի նախագահ Հայկուհի Հարությունյանը ներկայացրել է Հանձնաժողովի առաքելությունը, առաջանահերթությունները, իրականացված աշխատանքը և առաջիկա հանձնառությունները:
ԱՄՆ դեսպանի ժամանակավոր պաշտոնակատար Քրիստոֆեր Սմիթը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար` նշելով, որ կոռուպցիայի կանխարգելումն ամբողջ աշխարհում կարևոր մարտահրավերների շարքում է: Նա պատրաստակամություն է հայտնել իր մանդատի շրջանակներում աջակցել Հանձնաժողովին փորձի փոխանակման և խորհրդատվական բնույթի հարցերում:

The members of the Corruption Prevention Commission met the Deputy US Ambassador to Armenia, Acting Ambassador Christopher Smith and the Deputy Director of the Sustainable Development Office of the USAID Mission in Armenia Adam Stefan.
Welcoming the guests, the Chairwoman of the Commission Haykuhi Harutyunyan presented the Commission’s mission, priorities, completed work and upcoming commitments.
Christopher Smith thanked for the reception, noting that the prevention of corruption is one of the most important challenges worldwide. He expressed his willingness to assist the Commission in exchange for experience and advisory issues within the framework of his mandate.