«Հակակոռուպցիոն ռազմավարական շրջանակներ» թեմայով կլոր սեղան քննարկում
2012 թվականի դեկտեմբերի 7-ին տեղի է ունեցել ԵՄ խորհրդատվական խմբի կազմակերպած «Հակակոռուպցիոն ռազմավարական շրջանակներ» թեմայով կլոր սեղան քննարկումը, որի նպատակն էր մտքեր փոխանակել Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարին ուղղված գործողությունների և ապագա ռազմավարությունների արդյունավետության բարձրացման վերաբերյալ:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի նախագահ Էմիլ Բաբայանը և հանձնաժողովի անդամներ Արմեն Խուդավերդյանն ու Լիլիթ Պետրոսյանը: Քննարկման ընթացքում ելույթով հանդես են եկել ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիստեան, ՀՀ Նախագահի օգնական Գեորգի Կուտոյանը, ՄԱԿ-ի ՄԱԿ ԶԾ մշտական ներկայացուցչի պաշտոնակատար Պատրիս Կյող Բիզոն, պետական կառավարման բարեփոխումների հարցերով ԵՄ խորհրդատվական խմբի խորհրդատու Կարլ Ուլբրիխտը, Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի նախագահ Էմիլ Բաբայանը և այլն:
Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի նախագահն իր խոսքում ներկայացրել է հանձնաժողովի կողմից իրականացվող աշխատանքները և առկա խնդիրները: Նա անդրադարձել է էթիկայի հարցերով միջազգային լավագույն փորձի ուսումնասիրման և Հայաստանում ներդնման կարևորությանը, ինչպես նաև այդ ուղղությամբ Հանձնաժողովի կողմից իրականացված և առաջիկայում նախատեսված քայլերին:

“Anti-Corruption Strategy Framework” round table discussion that aimed to discuss the anti-corruption issues in Armenia was organized by EU Advisory Group on the 7th of December, 2012.The chairman of the Ethics Commission Emil Babayan and commissioners Armen Khudaverdyan and Lilit Petrosyan were among the participants of the event. The head of EU Delegation to Armenia Traian Hristea, assistant to the President of Armenia Georgi Kutoyan, acting UNDP Resident Representative Patrice Coeur-Bizot, EU advisory group consultant on public administrative reforms Carl Ulbricht, the chairman of the Ethics Commission Emil Babayan were the speakers of the event.
Emil Babayan presented the current activities of the Ethics Commission and the problems it faces. He touched upon the importance of studying the best international experience in ethics and its implementation in Armenia as well as steps taken by the Ethics Commission towards building ethics system and others.