Գույքի, եկամուտների և փոխկապակցված անձանց հայտարարագրերի հրապարակման ենթակա տվյալների շրջանակն ընդլայնվել է
Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ սույն թվականի փետրվարի 19-ին Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից ընդունվել է որոշում, որով ընդլայնվել է հայտարարագրերի հրապարակման ենթակա տվյալների շրջանակը: Որոշման նախագիծը մշակել է Հանձնաժողովը, որի նպատակն է հայտարարագրերի համակարգի թափանցիկության բարձրացումը՝ գործարքների վերաբերյալ տվյալները հասարակությանը հասանելի դարձնելու միջոցով:
Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովը 2014 թվականի գույքի, եկամուտների ու փոխկապակցված անձանց տարեկան հայտարարագրերը կհրապարակայնացնի սահմանված առավել թափանցիկ ձևաչափին համապատասխան՝ սույն որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո (պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող 10-րդ օրը): Հանձնաժողովին ներկայացված հայտարարագրերը ներկայումս գտնվում են նույնականացման փուլում:

The Commission on Ethics of High-Ranking Officials of Armenia informs that on 19 February 2015, by the initiative of the Ethics Commission, the Government of Armenia adopted a decree, which expanded the scope of data from the asset declarations to be published. This initiative is aimed at increasing transparency of asset declaration system through making the details of transactions accessible for general public.
The Ethics Commission will publish the annual declarations of 2014 in accordance with the new order in more transparent format (the Government decree will enter into force on the 10th day following the publication of the decree).