ԵԱՀԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության պատվիրակության այցը Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով
Մայիսի 22-ին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահի պարտականությունները կատարող Մարիամ Գալստյանը, հանձնաժողովի անդամ Արամայիս Փաշինյանը և հայտարարագրերի վերլուծության վարչության պետ Տիգրան Ծատուրյանը հանդիպում են ունեցել ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական պատվիրակության ղեկավար Եվրոսիմա Պեյովիչի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Ողջունելով հյուրերին՝ Մարիամ Գալստյանը բարձր է գնահատել միջազգային դիտորդական առաքելությունների դերն ու գործունեությունը՝ ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդման, ընտրական գործընթացների թափանցիկության և հանրային վստահության բարձրացման գործում։
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են կուսակցությունների ֆինանսավորման թափանցիկության մեխանիզմներին, ինչպես նաև մտքեր են փոխանակել հանրային պաշտոն զբաղեցնող անձանց բարեվարքության ապահովմանն ուղղված գործիքակազմի և ինստիտուցիոնալ մեխանիզմների վերաբերյալ։

On May 22, Mariam Galstyan, Acting Chairperson of the Corruption Prevention Commission, Commission Member Aramayis Pashinyan, and Head of the Declarations Analysis Department Tigran Tsaturyan met with a delegation led by Ms. Jevrosima Pejović, Head of the OSCE Parliamentary Assembly observer delegation.
Welcoming the guests, Mariam Galstyan highly appreciated the role and activities of international observation missions in strengthening democratic institutions, enhancing the transparency of electoral processes, and increasing public trust.
During the meeting, the parties addressed mechanisms for ensuring transparency in party financing and also exchanged views on the toolkit and institutional mechanisms aimed at ensuring the integrity of public officials.