Ճանաչողական այց Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով. Զորավանի միջնակարգ դպրոց
Դեկտեմբերի 5-ին՝ Միավորված ազգերի կազմակերպության կոռուպցիայի դեմ պայքարի միջազգային օրվան ընդառաջ, Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովում հյուրընկալվել են Կոտայքի մարզի Զորավանի միջնակարգ դպրոցի Հակակոռուպցիոն ակումբի աշակերտները, ովքեր այցելել էին Հանձնաժողով՝ ծանոթանալու հակակոռուպցիոն քաղաքականության հիմնական գործիքակազմերին:
Հանդիպման ընթացքում Կրթական, հանրային իրազեկվածության ծրագրերի և մոնիթորինգի վարչության աշխատակիցները մասնակիցներին ներկայացրել են «կոռուպցիա» հասկացությունը, դրսևորումները, դրա բացասական հետևանքները:
Աշակերտների մասնակցությամբ կազմակերպվել են նաև թեմատիկ քննարկումներ և ուսուցողական խաղեր, որոնք հնարավորություն տվեցին աշակերտներին գործնական օրինակներով խորքային գիտելիքներ ձեռք բերել կոռուպցիայի կանխարգելման գործընթացների վերաբերյալ։

On December 5, ahead of the International Anti-Corruption Day of the United Nations, students from the Anti-Corruption Club of Zoravan Secondary School in Kotayk Province were hosted at the Corruption Prevention Commission. The students visited the Commission to familiarize themselves with the main tools of anti-corruption policy.
During the meeting, the staff of the Department of Educational and Public Awareness Programs and Monitoring presented to the participants the concept of “corruption,” its manifestations, and its negative consequences.
The students also participated in thematic discussions and educational games, which allowed them to gain in-depth knowledge of anti-corruption processes through practical examples.