Ճանաչողական այց Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով
Նոյեմբերի 5-ին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովում հյուրընկալվել էին Երևանի Գալուստ Գյուլբենկյանի անվան թիվ 190 դպրոցի սաները, ովքեր կոռուպցիայի կանխարգելման թեմայով նախագծային աշխատանքի իրականացման շրջանակներում ստացան խորքային գիտելիքներ կոռուպցիայի տարբեր դրսևորումների, կանխարգելման գործիքակազմերի վերաբերյալ։
Հանդիպումը ներառում էր ինչպես տեսական, այնպես էլ ինտերակտիվ քննարկումներ՝ կոռուպցիայի դրսևորումների, դրանց կանխարգելման ուղիների և հանրային բարեվարքության մշակույթի ձևավորման շուրջ։
Հանձնաժողովի աշխատակիցները աշակերտներին ներկայացրեցին նաև իրականացվող կրթական և հանրային իրազեկման նախաձեռնությունները, որոնք ուղղված են երիտասարդների շրջանում կոռուպցիայի հանդեպ «զրո հանդուրժողականության» վերաբերմունքի ձևավորմանը և կոռուպցիայի կանխարգելման գործընթացներում նրանց մասնակցության խթանմանը:

Cognitive Visit to the Corruption Prevention Commission
On November 5, students from Yerevan’s School No. 190 named after Galust Gyulbenkian were hosted by the Corruption Prevention Commission, where, as part of a project on corruption prevention, they gained in-depth knowledge about the various forms of corruption and the tools used to prevent it.
The meeting included both theoretical and interactive discussions on the manifestations of corruption, ways to prevent it, and the promotion of a culture of public integrity.
The Commission’s staff also presented to the students the ongoing educational and public awareness initiatives, which aim to foster a “zero tolerance” attitude toward corruption among young people and to encourage their participation in corruption prevention processes.