2025 թվականի հունիսի 6-ին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովում հյուրընկալվել էին Երևանի Ն․ Աճեմյանի անվան տարածաշրջանային թիվ 2 պետական քոլեջի «Մենեջմենթ» մասնագիտության երկրորդ կուրսի շուրջ 30 ուսանողներ։
Ճանաչողական այցի նպատակն էր ընդլայնել ուսանողների իրավագիտակցությունն ու նպաստել կոռուպցիայի կանխարգելման վերաբերյալ իրազեկվածության մակարդակի բարձրացմանը:
Կոռուպցիայի կանխարգելման վերաբերյալ խորքային գիտելիքներ ձեռք բերելու նպատակով՝ ուսանողները ստացան համապարփակ տեղեկատվություն «Կոռուպցիա» հասկացության սահմանման, կանխարգելման գործիքակազմերի, Հայաստանում հակակոռուպցիոն քաղաքականության իրականացման գործընթացների մասին:
Հանդիպումը ներառում էր ինչպես տեսական աշխատանքներ, այնպես էլ գործնական վարժանքներ, որոնք ուղղված էին սովորողների` կոռուպցիայի կանխարգելման վերաբերյալ կարողությունների և մասնակցային արժեհամակարգի զարգացմանը:

On June 6, 2025, the Corruption Prevention Commission hosted around 30 second-year students majoring in “Management” from Yerevan N. Adjemian Regional State College No. 2.
The purpose of the cognitive visit was to expand the students’ legal awareness and contribute to raising their level of awareness about corruption prevention.
With the aim of gaining in-depth knowledge about corruption prevention, the students received comprehensive information on the definition of the term “corruption” prevention tools, and the processes of implementing anti-corruption policies in Armenia.
The meeting included both theoretical sessions and practical exercises aimed at developing the students’ skills and participatory values related to corruption prevention.