Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովը նախաձեռնել է դասընթաց՝ «Ակտիվների հայտարարագրերի վերլուծության և հավաստիացման լավագույն փորձի ուսումնասիրություն և փոխանակում» թեմայով
Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ Արևելյան Գործընկերության և Եվրոպայի Խորհրդի «Լավ կառավարում և կոռուպցիայի դեմ պայքար» ծրագրի փորձագետների կողմից 2014 թվականի դեկտեմբերի 4-ից 5-ը Երևանի «Էլիտ Պլազա» բիզնես կենտրոնում կազմակերպվում է «Ակտիվների հայտարարագրերի վերլուծության և հավաստիացման լավագույն փորձի ուսումնասիրություն և փոխանակում» թեմայով դասընթաց: Երկօրյա միջոցառման նպատակն է քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների՝ հայտարարագրերի վերլուծության կարողության զարգացումն և հայտարագրերի վերլուծության ու դրանց տվյալների հավաստման առկա մեթոդների վերաբերյալ գիտելիքներ և հմտություններ փոխանցելը:

THE COMMISSION ON ETHICS OF HIGH-RANKING OFFICIALS OF ARMENIA ORGANIZES A TRAINING ON “REVIEWING AND SHARING OF GOOD PRACTICES ON PROCESSING AND VERIFYING ASSET DECLARATIONS”
By the initiative of the Commission on Ethics of High-Ranking Officials of Armenia, a training on “Reviewing and sharing of good practice on processing and verifying assets declarations” by the experts of “Good Governance and Fight against Corruption” of Eastern Partnership and Council of Europe project is organized from December 4-5, 2014 in Yerevan at Elite Plaza Business Center. The aim of the two-day training is to transfer knowledge and skills to the civil society organization representatives on the methods of declaration analysis and data verification.