Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովը 2016 թվականի մարտի 30-ին հյուրընկալել է Համաշխարհային բանկի պատվիրակությանը, որի կազմում էին Համաշխարհային բանկի ավագ տնտեսագետ Միգարա Դե Սիլվան, Համաշխարհային բանկի երևանյան գրասենյակի պետական կառավարման ավագ մասնագետ Դավիթ Մելիքյանը, փորձագետ Սեդա Փահլավունին, ինչպես նաև Հայաստանի պետական հատվածի արդիականացման երկրորդ ծրագրի ղեկավար Ահարոն Մկրտչյանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ հանրային ոլորտի արդիականացման երկրորդ ծրագրի շրջանակներում Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի կողմից իրականացրած աշխատանքների արդյունքները, ինչպես նաև նախատեսվող երրորդ ծրագրի շրջանակներում համագործակցության ուղղություններն ու հնարավորությունը:
Միգարա Դե Սիլվան, բարձր գնահատելով իրականացված աշխատանքները, կարևորել է հետագա համագործակցությունը և աջակցության պատրաստակամություն հայտնել:

On March 30, 2016 the Commission on Ethics of High-Ranking Officials of Armenia hosted the World Bank Delegation – Mr. Migara De Silva, World Bank Senior Economist, Mr. David Melikyan, World Bank Yerevan Office Public Sector Management Chief Specialist, experts Mrs. Seda Pahlavuni, as well as Mr. Aharon Mkrtchyan, the head of the Second Public Sector Modernization Project for Armenia. During the meeting, the parties discussed the outcomes of the activities implemented by the Ethics Commission within the Second Public Sector Modernization Project, as well as the possibilities and directions of cooperation within the intended Public Sector Modernization Project III for Armenia.
Mr. Migara De Silva, highly evaluating the implemented works, highlighted the importance of further cooperation and expressed readiness for support