Դեկտեմբերի 2-ին, 3-ին և 4-ին՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարի միջազգային օրվան ընդառաջ, Հանձնաժողովում կազմակերպել էր «Բաց դռների օր»` նախատեսված բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ուսանողների համար:
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի, Պետական կառավարման ակադեմիայի, Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարանի ուսանողներին Հանձնաժողովում հյուրընկալել են Հանձնաժողովի նախագահի պարտականությունները կատարող Մարիամ Գալստյանը և Հանձնաժողովի անդամ Արամայիս Փաշինյանը:
Մ. Գալստյանը ուսանողներին ներկայացրել է կոռուպցիայի կանխարգելման ոլորտում առկա ինստիտուցիոնալ գործիքակազմերը, Հանձնաժողովի գործունեության հիմանական ուղղություններն ու առկա կառուցակարգերը, մասնավորապես՝ անդրադարձ է կատարել բարեվարքության համակարգի տարրերին, հայտարարագրման համակարգի մեխանիզմներին, վերլուծության գործընթացին ու առկա օրենսդրական կարգավորումներին, միաժամանակ Մ. Գալստյանը իր խոսքում ընդգծել է հաշվետվողականության և թափանցիկության ապահովման գործընթացում երիտասարդների մասնակցության կարևորությունը:
Հանձնաժողովի անդամ Արամայիս Փաշինյանը հանդիպումների ընթացքում անդրադարձել է հակակոռուպցիոն կրթական և իրազեկման ծրագրերին, կոռուպցիոն ռիսկերի հայտնաբերման և կանխարգելման մեխանիզմներին, ինչպես նաև հանրային իրազեկվածության բարձրացմանն ուղղված նախաձեռնություններին:
Հանձնաժողովի անդամների հետ հանդիպումը և բաց զրույցը հնարավորություն տվեց ուսանողներին բարձրաձայնել խնդիրները և անկաշկանդ քննարկումներ կազմակերպել:

On December 2, 3, and 4, ahead of the International Anti-Corruption Day, the Commission organized an “Open Doors Day” for students of higher education institutions.
Students from the Armenian State University of Economics, the Academy of Public Administration, and the French University in Armenia were hosted at the Commission by Mariam Galstyan, Acting Chairperson of the Commission, and Aramais Pashinyan, a member of the Commission.
M. Galstyan presented to the students the existing institutional tools in the field of anti-corruption, the main directions of the Commission’s activities, and its organizational structures. In particular, she addressed the elements of the integrity system, the mechanisms of the declaration system, the analysis process, and the applicable legislative regulations. At the same time, M. Galstyan emphasized in her speech the importance of youth participation in ensuring accountability and transparency.
During the meetings, Commission member Aramais Pashinyan addressed anti-corruption educational and awareness programs, mechanisms for identifying and preventing corruption risks, as well as initiatives aimed at increasing public awareness.
The meeting and open discussion with the Commission members allowed the students to voice their concerns and engage in frank discussions.