Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի մասին օրենքի 6-րդ հոդվածը սահմանում է Հանձնաժողովի գործունեության հանրային հաշվետվողականության և թափացիկության հիմնական ուղղություները:
Համաձայն օրենքով սահմանված կարգավորման՝ յուրաքանչյուր տարվա առաջին եռամսյակի ընթացքում Հանձաժողովն իր նախորդ տարվա գործունեության մասին հաղորդում է ներկայացվում Ազգային ժողով:
Կազմվել և սահմանված ժամկետներում Ազգային ժողով է ներկայացվել Հանձաժողովի 2021 թվականի հաղորդումը, որը հասանելի է նաև cpcarmenia.am պաշտոնական կայքի Հանձնաժողով բաժնի Հաշվետվություններ բաժնում:

Article 6th of the Law on the Corruption Prevention Commission defines the main directions of public accountability and transparency of the Commission’s activities.
According to the regulation defined by the law during the first quarter of each year the Commission shall submit a report on its previous year’s activities to the National Assembly.
The report of the Commission for 2021 was prepared and submitted to the National Assembly within the set timeframe, which is available on the official website of the Commission.