Ասիական զարգացման բանկի պատվիրակության ներկայացուցիչների այցը ԿԿՀ
2025 թվականի հուլիսի 17-ին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովում հյուրընկալվել են Ասիական զարգացման բանկի պատվիրակության ներկայացուցիչները։ Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել կոռուպցիոն ռիսկերի գնահատման համակարգի ներդրմանն առնչվող օրենսդրական փոփոխություններին և Հանձնաժողովի կողմից իրականացվող աշխատանքներին:
Քննարկվել են  նաև համագործակցության հնարավոր ուղղությունները, ներառյալ՝ վերապատրաստումների, հանրային իրազեկման միջոցառումների կազմակերպման, գործընթացի թվայնացման և համագործակցության այլ ձևաչափերի հնարավորությունները:
Կողմերն ընդգծել են համագործակցության կարևորությունը և պայմանավորվել շարունակել աշխատանքային քննարկումները՝ հետագա հնարավորությունները հստակեցնելու նպատակով։

On July 17, 2025, the Corruption Prevention Commission hosted representatives of the Asian Development Bank (ADB) delegation. During the meeting, the parties discussed recent legislative amendments related to the implementation of the corruption risk assessment system, as well as the Commission’s ongoing efforts in this area.
The parties also discussed potential directions for cooperation, including capacity-building initiatives, organization of public awareness activities, digitalization of processes, and other possible forms of collaboration.
Both sides underscored the importance of ongoing cooperation and agreed to continue working-level discussions to clarify future opportunities.