Այս օրերին Հայաստանում գտնվող Արաբական Միացյալ Էմիրությունների վերահսկիչ պալատի նախագահ, Աուդիտի բարձրագույն մարմինների միջազգային կազմակերպության նախագահ Հարիբ Սաիդ ալ-Ամիմը հյուրընկալվել է Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովում:
Հայաստանի Հանրապետությունում հակակոռուպցիոն նոր մարմինների ձևավորման համատեքստում ԱՄԷ պաշտոնյանին ներկայացվել է Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի դերն ու նշանակությունը, պատվիրակված գործառույթները և ակնկալինքները:
Հարիբ Սաիդ ալ-Ամիմն էլ իր հերթին ներկայացրել է ԱՄԷ վերահսկիչ պալատի գործառույթները և ԿԿՀ–ի հետ հնարավոր փոխգործակցության ուղիներ նախանշել:
Հայկուհի Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել Հարիբ Սաիդ ալ-Ամիմին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի գործունեությամբ հետաքրքրվելու և համագործակցությունն ամրապնդելու պատրաստակամության համար:
Պալատի նախագահը գոհունակություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել, որ երկկողմ կապերն ամրապնդելու լավ նախադրյալներ կան:
Հարիբ Սաիդ ալ-Ամիմի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հետագա կապերն ակտիվացնելու համար ձևավորել համագործակցության օրակարգ և առաջ մղել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ծրագրերի իրականացումը:

In these days, Harib Saeed Al-Amimi, Chairman of the Control Chamber of the United Arab Emirates, President of the International Organization of Supreme Audit Institutions visited Corruption Prevention Commission of Armenia.
In the context of the formation of new anti-corruption bodies in the Republic of Armenia, the UAE official was introduced the role and significance of the Commission, delegated functions and expectations.
Harib Saeed Al-Amimi in his turn presented the functions of the UAE Control Chamber and outlined possible ways of cooperation with the CPC.
Haykuhi Harutyunyan thanked Harib Saeed Al-Amimi for his interest in the activities of the Commission and for his willingness to strengthen cooperation.
The President of the Chamber expressed satisfaction over the warm reception and emphasized that there are good preconditions for strengthening bilateral relations.
An agreement has been reached with Harib Saeed Al-Amimi to formulate an agenda of cooperation to activate further ties and promote the implementation of projects of mutual interest.